Międzynarodowe Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach

Szanowni Państwo,

W październiku zakończyły się prace związane z budową krytej pływalni w ramach Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach. To historyczny moment, na który czekaliśmy od wielu lat. Moją radość potęguje dodatkowo fakt, iż budynek jest obiektem modelowym, gdyż wykorzystuje i promuje odnawialne źródła energii. W regionie jesteśmy pionierami i od dziś możemy prezentować innym tak wspaniale realizacje właśnie u nas.

Prace budowlane rozpoczęliśmy w październiku 2018 r. Koszt całej inwestycji wyniesie ok. 30 mln zł, przy czym 21 mln zł otrzymaliśmy z zewnątrz, z funduszy unijnych i z budżetu państwa. Kryta pływalnia jest dowodem na to, że warto i trzeba dążyć do realizacji zamierzonych celów. Pomimo ogromu trudności napotkanych zanim jeszcze doszło do budowy obiektu, wierzyłem głęboko i byłem przekonany o słuszności decyzji w sprawie realizacji inwestycji. Dobre słowa i życzliwość mieszkańców motywowały mnie do tego, by nie poddawać się w chwilach trudnych. To, o czym myśleliśmy, na co czekaliśmy, realizuje się w naszym życiu. Wodne Tarasy, bo taką nazwę mieszkańcy wybrali dla nowego obiektu, niech służą zdrowiu i przynoszą radość obecnym i przyszłym pokoleniom siemiatyczan. Jestem dumny z Siemiatycz!

Jak nakazuje tradycja, w październiku planowaliśmy uroczyste otwarcie krytej pływalni, przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu. Niestety, ze względu na obecną sytuację epidemiczną, wydarzenie to nie jest możliwe. Bezpieczeństwo i zdrowie pozostają najważniejsze. W całym kraju zawieszona została działalność basenów, a każdy kolejny dzień przynosi nowe, niepokojące informacje. Czekamy na rozwój wydarzeń. Obiekt zostanie oddany do użytku mieszkańcom tak szybko, jak tylko sytuacja na to pozwoli.

Aby przybliżyć Państwu naszą pływalnię październikowy numer Siemiatyckiego Informatora Miejskiego poświęcamy w całości inwestycji pn. „Budowa krytej pływalni sportowo-rekreacyjnej w ramach Międzynarodowego Centrum Edukacji Ekologicznej Wschód-Zachód w Siemiatyczach”.

Życzę dużo zdrowia i wytrwałości wszystkim Mieszkańcom Siemiatycz.

Burmistrz Miasta Siemiatycze
Piotr Siniakowicz

Ps. Zabieram Państwa na wirtualną wycieczkę po krytej pływalni w Siemiatyczach za pomocą załączonego poniżej filmu:

Źródło: Urząd Miasta Siemiatycze

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram