480 lat Razem

480 lat Razem – to główne hasło tegorocznych obchodów 480. rocznicy nadania Siemiatyczom praw miejskich oraz jubileuszowego pikniku, który 19 czerwca 2022 r. (niedziela) odbędzie się na stadionie przy ul. Nadrzecznej 29 w Siemiatyczach.

Towarzyszyć mu będzie barwna parada połączona z urodzinami księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej z udziałem mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży z siemiatyckich szkół i przedszkoli, władz Miasta Siemiatycze oraz przedstawicieli miejskich jednostek. Parada rozpocznie się o godz. 15:00 i zostanie podzielona na dwie grupy. Pierwsza grupa wyruszy z ul. Pałacowej / róg ul. Zaszkolnej, grupa druga – z ul. Gen. W. Andersa (plac przy Przedszkolu Nr 5).

Piknik na stadionie rozpocznie się około godz. 15:30.

Poza występami na scenie, na uczestników czekają liczne atrakcje, konkursy i zabawy, m.in. dmuchańce dla najmłodszych, pumptruck – specjalnie przygotowany tor do jazdy jednośladami, gigantyczna skakanka i bańki mydlane, malowanie twarzy i zajęcia plastyczne, animacje dla dzieci, poczęstunek, ekologiczne stoisko i ekozabawy. Nie zabraknie też elementów edukacyjnych, w czasie pikniku będzie można bowiem dowiedzieć się jak wygląda praca pszczelarza, jak funkcjonuje rój, dlaczego pszczoły są pożyteczne, jakie mogą być rodzaje i właściwości miodu. W tajniki wiedzy pszczelarskiej wprowadzi Arek Płotka, właściciel pasieki Podlaska Tradycja. Pyszne i zdrowie miody z pasieki Podlaska Tradycja będzie można kupić na miejscu.

Do udziału serdecznie zaprasza Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram